Skip to main content

Servisler

Detay

Servis formu içinde [Detay] butonuna tıklayıp servise ait servis bilgileri, müşteri bilgileri, ürün bilgileri, sorun bildirimleri, görsel ve özel alan bilgileri yer almaktadır.

Görevler

Oluşturulan Servise Görev Ataması Nasıl Yapılır?

Servis formu içinde [Görevler] [Görevlendir] butonuna tıklayıp açılan "Yeni Görev" ekrandaki görevlendirilecek personeli seçip [Kaydet] butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi gerçekleşecektir.

Görev Detayına Nasıl Girilir?

Servis formu içinde [Görevler] butonuna tıklayıp Görevlendirilen personel satırında [İşlem] butonuna basıp [Detay] seçeneğine tıklayınız. Açılan görev yönetimi ekranında detay, işçilik ve ürünler, tarihçe ve zaman kayıtları alanlarına bilgi girişi yapabilirsiniz.

Atanan Göreve Nasıl Başlanır?

Servis formu içinde [Görevler] butonuna tıklayıp Görevlendirilen personel satırında [İşlem] butonuna basıp [Başla] seçeneğine tıklayınız.

Atanan Görev Nasıl Bitirilir?

Servis formu içinde [Görevler] butonuna tıklayıp Görevlendirilen personel satırında [İşlem] butonuna basıp [Bitir] seçeneğine tıklayınız.

Atanan Görev Nasıl İptal Edilir?

Servis formu içinde [Görevler] butonuna tıklayıp Görevlendirilen personel satırında [İşlem] butonuna basıp [İptal Et] seçeneğine tıklayınız.

Atanan Görev Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [Görevler] butonuna tıklayıp Görevlendirilen personel satırında [İşlem] butonuna basıp [Sil] seçeneğine tıklayınız.

İşçilik ve Ürünler

Servis formu içinde [İşçilik ve Ürünler] butonuna tıklayıp servise gelen cihaz üzerinde yapılacak olan parça değişimlerini ve verilen hizmet için işçilik bedelinin girişi bu alandan sağlanır.

İşçilik ve Ürün Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [İşçilik ve Ürünler] butonuna tıklayıp açılan ekranda “Eklemek için tıklayınız…” veya “+” butonuna tıklayınız. Yeni satır ekle sayfasından eklemek istediğiniz ürün/yedek parça bilgilerini girip [Kaydet] butonuna tıklayınız.

İşçilik ve Ürün Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [İşçilik ve Ürünler] butonuna tıklayıp tanımlanan işçilik ve ürün için [İşlem] sekmesinde bulunan [Düzenle] butonuna tıklayınız.

İşçilik ve Ürün Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [İşçilik ve Ürünler] butonuna tıklayıp tanımlanan işçilik ve ürün için [İşlem] sekmesinde bulunan [Sil] butonuna tıklayınız.

Sarf Fişi Nasıl Oluşturulur?

İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Sarf Fişi Oluştur” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

Çıkan Parça (Hurda Fişi) Nasıl Oluşturulur?

İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Hurda Fişi” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

Talep Edilen Parça (Talep Fişi) Nasıl Oluşturulur?

İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Talep Fişi” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

Ambar Transfer Fişi Nasıl Oluşturulur?

İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Ambar Fişi” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

İşlemler

Servis formu içinde [İşlemler] butonuna tıklayıp servise gelen cihaz üzerinde yapılan işlemlere ait bilgi girişi bu alandan sağlanır. 

Yapılan İşlem Nasıl Girilir?

Servis formu içinde [İşlemler] butonuna tıklayıp açılan ekranda “Eklemek için tıklayınız…” veya “+” butonuna tıklayınız. Yeni işlem sayfasından kod-tanım alanına yapılan işlem tanımını seçiniz ve “+ Ekle” butonuna basarak satıra yapılan işlemi ekleyip [Kaydet] butonuna tıklayınız.

İşlem Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [İşlemler] butonuna tıklayıp tanımlanan satırda [İşlem] sekmesinde bulunan [Düzenle] butonuna tıklayınız.

İşlem Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [İşlemler] butonuna tıklayıp tanımlanan satırda [İşlem] sekmesinde bulunan [Sil] butonuna tıklayınız.

Sarf Edilen Parçalar

Sarf Fişi Nasıl Oluşturulur?

 

İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Sarf Fişi Oluştur” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

 

Sarf Edilen Parça Nasıl Onaylanır?

Servis formu içinde [Sarf Edilen Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz sarf fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayınız. Sarf edilecek parçanın çıkış ambarını seçip [Onayla] butonuna tıklayınız.

Sarf Edilen Parça Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [Sarf Edilen Parça] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz sarf edilen parça fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp sayfasının içerisinde yer alan [Düzenle] butonu ile gerekli düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

Sarf Edilen Parça Fişi Nasıl Silinir?

 

Servis formu içinde [Sarf Edilen Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz sarf fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp açılan sayfada [Sil] seçeneğini seçiniz.

 

Onaylanan sarf fişi silinemez.

Çıkan Parçalar

Çıkan Parça (Hurda Fişi) Nasıl Oluşturulur? 

Servis formu içinde [İşçilik ve Ürünler] butonuna tıklayınız. İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Hurda Fişi Oluştur” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

 

Çıkan Parça (Hurda Fişi) Nasıl Onaylanır?

 

Servis formu içinde [Çıkan Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz çıkan parça fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayınız. Çıkan parçanın giriş ambarını seçip [Onayla] butonuna tıklayınız.

 

Çıkan Parça (Hurda Fişi) Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [Çıkan Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz hurda fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp sayfasının içerisinde yer alan [Düzenle] butonu ile gerekli düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

 

Çıkan Parça (Hurda Fişi) Nasıl Silinir?

 

Servis formu içinde [Çıkan Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz çıkan parça fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp açılan sayfada [Sil] seçeneğini seçiniz.
 

Onaylanan çıkan parça fişi silinemez.

Çıkan Parça (Hurda Fişi) Nasıl İrsaliyeye Dönüştürülür?

Servis formu içinde [Çıkan Parçalar] butonuna tıklayınız. İrsaliyeye aktarılacak malzemeleri seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “İrsaliye Oluştur” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

 

Talep Edilen Parçalar

Talep Edilen Parça Nasıl Oluşturulur?

İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Talep Fişi Oluştur” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

Talep Edilen Parça Nasıl Onaylanır?

 

Servis formu içinde [Talep Edilen Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz talep edilen parça fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayınız. Parça Talepleri alanından  giriş ve çıkış ambarını seçip [Onayla] butonuna tıklayınız.

 

Talep Edilen Parça Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [Talep Edilen Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz parça talepleri işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp sayfasının içerisinde yer alan [Düzenle] butonu ile gerekli düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

 

Talep Edilen Parça Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [Talep Edilen Parçalar] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz talep fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp açılan sayfada [Sil] seçeneğini seçiniz.

Onaylanan parça talep fişi silinemez.

Ambar Transferleri

Ambar Transfer Fişi Nasıl Oluşturulur?

İşçilik ve ürün satırında işlem yapılacak malzemeyi seçiniz. İşlem seçeneği altında yer alan “Ambar Transfer Fişi” seçeneğini seçip [Gönder] butonuna tıklayınız.

Ambar Transfer Fişi Nasıl Onaylanır?

Servis formu içinde [Ambar Transferleri] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz ambar transfer fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayınız. Ambar transferi alanından  giriş ve çıkış ambarını seçip [Onayla] butonuna tıklayınız.

Ambar Transfer Fişi Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [Ambar Transferleri] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz ambar transferi işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp sayfasının içerisinde yer alan [Düzenle] butonu ile gerekli düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

Ambar Transfer Fişi Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [Ambar Transferleri] butonuna tıklayınız. Oluşturduğunuz ambar transfer fişi için işlem satırı alanından [Detay] butonuna tıklayıp açılan sayfada [Sil] seçeneğini seçiniz.

Dış Servisler

Dış Servisler

Teknik servis hizmetlerinizde farklı firmalardan servis desteği alınıyorsa bu alan kullanılmaktadır.

Dış Servisler Nasıl Oluşturulur?

Servis formu içinde [Dış Servisler] butonuna tıklayınız. [+] butonuna tıklayıp açılan yeni dış servis ekranındaki bilgileri giriniz.

Dış Servisler Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [Dış Servisler] butonuna tıklayınız. Düzenlemek istediğiniz dış servis satırı alanından [Düzenle] butonu ile gerekli düzenleme işlemini yapabilirsiniz. Düzenleme işleminizden sonra [Kaydet] butonuna tıklayınız.

Dış Servisler Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [Dış Servisler] butonuna tıklayınız. Silmek istediğimiz dış servis satırı alanından [Sil] butonuna tıklayınız.

Finans

Tahsilat Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [Finans] > [Tahsilat] butonuna tıklayınız. [+] butonuna tıklayıp açılan "Yeni Tahsilat" ekranındaki Kredi kartı, nakit ve Havale seçeneklerine ait bilgileri girip [Kaydet] butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi gerçekleşecektir.   

Teklif Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [Teklif Oluştur][T] butonuna tıklayınız. Ekrana gelen teklif oluşturmak istediğinize emin misiniz? uyarısına “Tamam” dediğinizde teklif oluşturulacaktır.

Sipariş Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [Sipariş Oluştur][S] butonuna tıklayınız. Ekrana gelen sipariş oluşturmak istediğinize emin misiniz? uyarısına “Tamam” dediğinizde sipariş oluşturulacaktır.

Fatura Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [Fatura Oluştur][F] butonuna tıklayınız. Ekrana gelen sipariş oluşturmak istediğinize emin misiniz? uyarısına “Tamam” dediğinizde fatura oluşturulacaktır.

İrsaliye Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [İrsaliye Oluştur][İ] butonuna tıklayınız. Ekrana gelen irsaliye oluşturmak istediğinize emin misiniz? uyarısına “Tamam” dediğinizde irsaliye oluşturulacaktır.

Dokümanlar

Doküman Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [Dokümanlar] > [Yeni Doküman][+] butonuna tıklayıp açılan "Yeni Doküman" ekrandaki eklemek istediğini tür bilgisi ve açıklama alanını doldurup [Kaydet] butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi gerçekleşecektir.   

Doküman Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [Dokümanlar] alanına tıklayınız. Silmek istediğiniz doküman satırından[Sil] butonuna tıklayıp silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Süreç

Servis formu içinde [Süreç] alanına tıklayınız. Bu alanda servis formu içinde yapılan işlemler kayıt altına alınmaktadır.

Örneğin; servisin kabul edildiği tarih ve kullanıcı bilgisi, görev ataması yapılan kullanıcının görevi başlatma bitirme tarihi gibi bilgiler yer almaktadır.

Tarihçe

Servis formu içinde [Tarihçe] alanına tıklayınız. Bu alanda servis formu içinde yapılan durum değişiklerine ait bilgiler yer almaktadır.

Kargolar

Servis kaydı açılan ürüne ait kargo bilgilerini bu alandan girilebilir. Gelen yada gönderilen kargo şeklinde giriş sağlanabilir.

Kargo Tanımı Nasıl Yapılır?

Servis formu içinde [Kargolar] > [+] butonuna tıklayıp açılan "Yeni Kargo" ekranındaki ilgili alanları doldurup [Kaydet] butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi gerçekleşecektir. 

Notlar

Servise Not Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [Notlar] > [Yeni Not][+] butonuna tıklayıp açılan "Yeni Not" ekrandaki açıklama alanını doldurup [Kaydet] butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi gerçekleşecektir. 

Servise Girilen Notlar Nasıl Düzenlenir?

Servis formu içinde [Notlar] alanına tıklayınız.  Düzenlemek istediğiniz not satırında [Düzenle] butonuna tıklayınız. Gerekli düzenlemeleri gerçekleştirip [Güncelle] butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi gerçekleşecektir.

Servise Girilen Notlar Nasıl Silinir?

Servis formu içinde [Notlar] alanına tıklayınız.  Silmek istediğiniz not satırından [Sil] butonuna tıklayıp silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki Servisler

Servis formu içinde [Önceki Servisler] alanına tıklayınız. Servis kaydı açtığımız ürüne ait daha önceden açılan tüm servis listesine bu alandan ulaşabilirsiniz.

Planlı Servisler

Servis formu içinde [Planlı Servisler] butonuna tıklayınız. Bu alanda planlanmış servisler yer almaktadır.

Kontrol Listesi

Servis formunuzda servise gelen ürünü müşteriye teslim etmeden önce gözden geçirilmesi gereken alanların hatırlatmasını sağlamak adına kontrol listesi oluşturulup servis içerisine eklenebilir.

Örneğin;  Kontrol listesi: Ürün teslimatından önce kontrol edilmesi gerekenler?
-Aksesuarlar teslim edildi.
-Şifre değişimi bildirildi.
-Ödeme kontrolü yapıldı.

Kontrol Listesi Nasıl Eklenir?

Servis formu içinde [Kontrol Listesi] > [Kontrol Listeleri][+] butonuna tıklayıp açılan "Kontrol Listeleri" ekrandaki eklemek istediğinizi seçip [Kaydet] butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi gerçekleşecektir. Kontrol listesiniz ilgili servis kaydına eklenecektir. Kontrol listesi alanında yer alan maddelerin yanlarına [ü] işareti ile seçme işlemini yapabilirsiniz.

Not: Kontrol listesi alanında birden fazla kontrol listenizi ekleyebilirsiniz.